Навчіться впевнено пірнати з аквалангом: відповіді на 13 поширених запитань про дайвінг

Навчіться впевнено пірнати з аквалангом: відповіді на 13 поширених запитань про дайвінг

Деякі люди заінтриговані ідеєю зайнятися дайвінгом, але можуть мати запитання чи острахи, які завадять їм зробити такий крок.

Якщо це про на вас, ми спробуємо відповісти на деякі з цих запитань і, сподіваємось, надати вам усю необхідну інформацію, перш ніж ви почнете навчання дайвінгу.

дайвінг

Ось 13 найпоширеніших запитань про навчання дайвінгу… і наші відповіді

Чи безпечний дайвінг?

Так! Протягом десятиліть проводилися дослідження підводного плавання з аквалангом і того, як зробити дайвінг максимально безпечним. Програми дайвінгу були розроблені, щоб навчити вас усьому, що вам потрібно знати про безпечний дайвінг.

Це включає, як уникнути нестачі повітря, регулярно перевіряти повітря, повільно та безпечно підійматися, щоб уникнути декомпресійної хвороби та планування ваших занурень, щоб бути впевненим у вашій безпеці. Підводне плавання (як і більшість видів активного відпочинку) має свої ризики та небезпеки, але коли дайвер дотримується правил, яким його навчають під час навчання дайвінгу, це надзвичайно безпечна діяльність.

2. Чи складно займатись дайвінгом?

Програми дайвінгу розроблено таким чином, щоб ви вивчили все, що вам потрібно знати, лише за кілька днів і таким чином, щоб це було легко запам’ятати. Завжди можна дізнатися більше про дайвінг, але отримати основи досить легко та дуже весело!

Після того, як ви потренувалися користуватися обладнанням і навчилися контролювати свою плавучість, ви побачите, що підводне плавання стає другою натурою і не вимагає надто багато зусиль.

3. Що таке сертифікат дайвера?

Сертифікат отримують після того, як ви виконаєте всі вимоги під час програми навчання дайвінгу. Найкращий спосіб навчитися пірнати з аквалангом — отримати  Сертифікат Open Water Diver, який засвідчить, що ви можете безпечно занурюватися на максимальну глибину 18 метрів (60 футів). 

Отримавши це сертифікат, ви можете надати його в будь-якому дайв-центрі по всьому світу і почати досліджувати неймовірний підводний світ. Але отримання сертифікату Open Water Diver – це лише початок пригоди! Є багато  програм для просунутих дайверів, до яких ви можете приєднатися, які засвідчать, що ви зможете занурюватися глибше, займатися зануреннями з човна, спробувати нічні занурення тощо.

4. Чи закінчиться термін дії мого сертифіката дайвера?

Отримавши сертифікат, ви отримуєте сертифікат на все життя! Однак якщо у вас є період, коли ви деякий час не пірнаєте з аквалангом, вам потрібно буде пройти оновлення навичок підводного плавання з професіоналом із дайвінгу, який зможе оцінити ваші навички дайвера та переконатися, що вам усе ще комфортно у воді.

5. Як глибоко можна пірнати?

Максимальна глибина для рекреаційного дайвінгу становить 40 метрів (130 футів). Технічні дайвери можуть занурюватися глибше, але для цього потрібна поглиблена підготовка та дихання. різними сумішами газів.

6. З якого віку можна навчатись дайвінгу?

Мінімальний вік, щоб навчитися пірнати з аквалангом і отримати сертифікат Open Water Diver, становить десять років. Проте  Програма SSI Explorers надає дітям віком від шести років можливість спробувати дайвінг на мілководді.

7. Я ношу окуляри, чи можу я пірнати з аквалангом?

Ви не можете пірнати в окулярах, оскільки вони не підійдуть під вашу маску. Однак ви можете носити контактні лінзи або навіть придбати маску з діоптріями.

8. Скільки коштує навчання дайвінгу?

Коли ви навчаєтеся пірнати з аквалангом, ціни змінюються залежно від того, де ви перебуваєте. Наприклад,  дайвінг у Таїланді дешевший, ніж у Європі чи США, через нижчу вартість життя.

Найкраще вирішити, де ви хочете навчитися дайвінгу, а потім скористатися  Пошуком центрів SSI , щоб знайти дайв-центр SSI у вашому районі та зв’язатися з ними напряму, щоб дізнатися їхні ціни.

9. Чи варто мені турбуватися про акул?

Протягом років ЗМІ створили поганою репутацією для акул. Але на більшості дайв-сайтів їх дуже рідко помічають дайвери, а навіть якщо й трапляються зустрічі з акулами, вони зазвичай уникають дайверів або ігнорують їх.

Нас немає в меню для акул. Однак (як і до будь-якої дикої тварини), під час  пірнання з акулами завжди слід проявляти повагу. Якщо ви боїтеся побачити акул, ви можете дослідити, в яких регіонах світу ви їх рідше побачите, і пірнати там.

10. Чи потрібно мені записуватись на повний курс, якщо я не впевнений, що мені сподобається дайвінг?

Ні, ви можете почати з SSI  Try Scuba, програма, яка дає змогу спробувати підводне плавання без участі в повній програмі сертифікації. Під час програми Try Scuba ваш інструктор познайомить вас із обладнанням, навчить основних заходів безпеки під час занурення та уважно спостерігатиме за вами у воді, коли ви робите перші вдихи через регулятор.

Це занурення здійснюється на мілководді (глибина менше 12 метрів/40 футів). Якщо вам це сподобається і ви захочете навчитися пірнати з аквалангом, ви можете зареєструватися на курс Open Water Diver і отримайте сертифікат.

11. Чого мені очікувати від програми Open Water Diver?

Програма Open Water Diver – це комплекс теоретичних занять, занять у закритій воді (мілка, спокійна вода, схожа на басейн) та занурення у відкритій воді (глибше ніж 5 метрів/16 футів). 

Ви дізнаєтесь важливі правила безпеки під час дайвінгу, як пірнати самостійно, перевіряючи власне повітря тощо, а також цінні практичні навички, як зависання у воді в нейтральній плавучості.

12. Як полегшити біль у вухах під час занурення?

Багато людей незважаються на дайвінг, бо вважають, що це зашкодить їхнім вухам. Але коли ви вчитеся пірнати з аквалангом, ваш інструктор навчить вас, як зменшити тиск, який ви відчуватимете у вухах під час спуску у воду. Після невеликої практики ви почнете вирівнювати тиск у ваших вухах без зусиль.

13. Чи потрібна мені фізична підготовка для дайвінгу?

Щоб пірнати з аквалангом, вам не потрібно бути у відмінній формі. Люди з будь-яким рівнем фізичної підготовки можуть насолоджуватися підводним плаванням, і не потрібно багато зусиль чи фізичної підготовки, щоб носити спорядження чи плисти у воді.

Однак ви повинні вміти плавати на поверхні та добре утримуватись у воді. Перед тим, як навчитися пірнати з аквалангом (або зайнятися дайвінгом), вас попросять заповнити медичну анкету. Якщо у вас є стан здоров’я, який може вплинути на вас під час дайвінгу, важливо проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дайвінг безпечний для вас.

Про нас

Наш Дайвінг Цетр існує уже більше 10 років. З 2015 року ми увійшли до мережі центрів SSI. З тих пір ми пропонуємо навчання дайвінгу усіх рівнів за системою освіти SSI, допомогу в придбанні обладнання, сервіс обладнання, організацію поїздок на дайвінг як по Україні так і за її межами.

Наші партнери

partners LutskDivers

Реєструйтесь сьогодні

Зконтактувати з нами