kalendar daivera

Календар Дайвера: Щомісячні цілі, щоб стати кращим дайвером

Новий рік настав, і ви, можливо, думаєте про те, щоб включити дайвінг до своїх планів або рішень.

kalendar daivera

Якщо ви прагнете стати кращим дайвером, ми готові вам допомогти! Ми створили список головних порад і навичок підводного плавання для вас і ваших друзів, над якими ви можете працювати кожен місяць року.

Цей список допоможе вам не відставати від графіка протягом усього року; він містить інформацію про те, чому можна навчитися щомісяця, посилання на цікаві статті та курси, а також цікаві речі, які можна спробувати під час занурень. Найкраще те, що, практикуючи свої навички підводного плавання, до кінця року ви станете дайвером рівня експерта.

1 Січень: Вдосконалюємо очищення маски.

Очищення маски - це навичка, з якою у більшості новачків виникають проблеми під час програми Open Water Diver. Коли вода потрапляє в маску і торкається вашого носа або очей, може виникнути момент паніки.

Яким би дискомфортним не було відчуття води в масці, очищення маски - одна з тих навичок підводного плавання, яку ви повинні вміти виконувати бездоганно - адже це сценарій, який може статися з вами в реальному житті. Якщо ви перебуваєте глибоко під водою, небезпечно спливати на поверхню, тому що вода потрапила у вашу маску, тому вам потрібно навчитися комфортно очищати маску під час занурення.

Деякі дайвери не практикують цю навичку після проходження програми Open Water Diver, але це дійсно необхідно. Чим більше ви практикуєтесь, тим легше ви будете це робити. Присвятіть січень практиці, коли зможете, кілька разів під час занурень і, можливо, під час зупинок безпеки.

Якщо ви нервуєте через очищення маски під час занурення, почніть на мілководді. Попросіть напарника потримати вас за нагрудний ремінь BCD, поки ви спробуєте очистити маску, скажімо, на глибині 5 метрів. Усвідомлення того, що ви знаходитесь на мілководді і що вас хтось тримає, може зменшити відчуття паніки, поки ви тренуєтеся.

2. Лютий: Попрацюйте над своїм тримом.

Трим - це ваше положення у воді під час занурення з аквалангом і те, наскільки ви обтічні. Хороший трим допоможе вам підтримувати хорошу плавучість, допоможе зорієнтуватися і визначити своє положення у воді, і навіть покращить витрату повітря.

Ідеальна форма для підводного плавання передбачає, що ваше тіло знаходиться в горизонтальному положенні, а всі шланги і додаткове спорядження підтягнуті до тіла. На додаток до цього, ви повинні відштовхуватися ногами і переміщати своє тіло ногами; руки не повинні використовуватися для переміщення під водою.

Це допоможе вам залишатися розслабленим і економити повітря, вбереже ваші руки від ударів об корали або гострі камені, а також збереже кисті рук доступними для виконання жестів. Під час лютневих занурень попросіть свого напарника зняти вас на відео, а потім перегляньте відзнятий матеріал, щоб оцінити, наскільки добре ви володієте технікою занурення. Вносьте корективи і порівняйте в кінці місяця, щоб побачити свій прогрес.

3. Березень: Плавучість, плавучість, плавучість.

Плавучість - одна з найважливіших навичок підводного плавання. Поганий контроль плавучості може наразити вас на ризик зіткнення з перешкодами над головою, такими як човни, занурення на занадто велику глибину і перевищення ліміту бездекомпресійного занурення.

Поганий контроль плавучості також може призвести до задишки, що змусить вас швидше витрачати повітря. Хороший контроль плавучості передбачає зависання в товщі води, тобто ви не перебуваєте на дні, але й не плаваєте на поверхні. Це називається нейтральною плавучістю.

Підтримання нейтральної плавучості також гарантує, що видимість у воді залишається чіткою, коли ви занурюєтеся, оскільки ви не будете піднімати пісок з дна.

4. Квітень: Навігація.

Навігація - це чудова навичка, яку необхідно опанувати під час дайвінгу. Під час програми Open Water Diver і коли ви станете досвідченим дайвером SSI, ви попрактикуєтесь у навігації, щоб звикнути користуватися компасом під водою, а також використовувати природні орієнтири, щоб орієнтуватися на місці занурення і знаходити вихід.

Використовуйте квітень, щоб вдосконалити свої навички навігації, дізнавшись про природні орієнтири під час занурень. Великі корали, цікаві скельні утворення і затонулі уламки - все це може допомогти вам зорієнтуватися на зворотному шляху до місця початку занурення.

Або, якщо ви відчуваєте, що готові, запишіться на спеціалізацію "Підводна навігація".

5. Травень: Жести.

Коли ви навчитеся занурюватися, ви попрактикуєтесь у використанні різноманітних жестів, які допоможуть вам спілкуватися з іншими дайверами під водою. Ви вивчите основні жести, такі як " окей", "вгору", "вниз", "проблема", "скільки у вас повітря?", а також цифри, які допоможуть вам відповісти на це питання.

Але є й більш складні жести, які ви можете використовувати, наприклад, для того, щоб вказати на різних морських мешканців. Наприклад, "акула", "черепаха", "крилатка", "морський кінь", "риба-клоун".

Якщо ви регулярно пірнаєте в одному і тому ж місці, швидше за все, ви будете бачити схожі види морських мешканців щоразу. Використовуйте травень для дослідження морських мешканців, яких ви, швидше за все, побачите, і вивчіть жести для кожного виду морських мешканців.

6. Червень: Планування занурень.

Як планувати занурення і чому це важливо - одна з основних навичок підводного плавання, яку ви отримаєте на програмі Open Water Diver. Це чудова навичка, яку ви зможете використовувати в майбутніх зануреннях і продовжувати тренуватися, щоб залишатися в безпеці.

Перед зануренням добре мати план того, на яку глибину ви збираєтеся занурюватися і як довго до того, як почнете виходити на поверхню. Маючи цю інформацію, ви можете використовувати свій підводний комп'ютер або дайв-таблицю, щоб визначити тривалість інтервалу на поверхні, який вам потрібен перед другим зануренням. Ви також можете визначити, наскільки глибоким може бути друге занурення.

Планування занурень знижує ризик декомпресійної хвороби, тому в червні візьміть за звичку ретельно планувати свої занурення і переконайтеся, що ви і ваші напарники користуєтеся одним і тим же планом. Ви також можете записатися на програму SSI Computer Diving, щоб дізнатися, як отримати максимальну віддачу від вашого підводного комп'ютера під час кожного занурення.

7. Станьте відмінним дайв-бадді.

Бути дайв-бадді - це важлива роль. Його завдання полягає в тому, щоб убезпечити свого напарника і діяти в екстрених ситуаціях. Є багато речей, які потрібно робити, щоб бути хорошим дайв-бадді, в тому числі:

·         Завжди бути поруч з вашим напарником.

·         Регулярно спілкуватися з вашим напарником протягом усього занурення.

·         Бути обізнаним і впевненим у процедурах "закінчилося повітря" і регулярно практикувати їх.

·         Підтримувати контакт до і після занурення.

Використовуйте липень, щоб відпрацювати вищезгадані навички підводного плавання і стати кращим напарником для дайвінгу, яким ви тільки можете бути.

8. Серпень: Інвестуйте в своє спорядження.

Можливо, ви не в змозі придбати повний комплект спорядження для занурення, але навіть наявність кількох основних предметів може зробити ваші занурення більш комфортними. Маска, яка добре прилягає до обличчя, запобігає протіканню і допомагає розслабитися під час занурення. Наявність власного пристрою контролю плавучості (BCD) дозволить вам отримати ідеальну посадку і знати, де знаходяться всі кишені і шланги, кожного разу, коли ви занурюєтеся.

Подумайте про те, щоб побалувати себе спорядженням в серпні цього року, щоб зробити ваші занурення кращими. Не знаєте, що купити в першу чергу? Тоді запитайте свого інструктора про 9 необхідних речей, які повинен мати кожен дайвер, він допоможе вам розставити пріоритети і вибрати правильний комплект для занурення.

9. Вересень: Попрацюйте над своїми навичками фотографії.

Зйомка підводних фотографій і відео допоможе вам згадувати фантастичні занурення з сім'єю і друзями, а також зробить вас популярним напарником по дайвінгу! Якщо ви станете хорошим підводним фотографом, ви навіть зможете заробити трохи грошей, продаючи свої фотографії.

Якою б не була причина для розвитку навичок підводної фотографії, ви не пошкодуєте про те, що задокументували усіх прекрасних морських мешканців і пейзажі, які побачили під час занурення. Подумайте про те, щоб пройти курс SSI Photo & Video у вересні цього року, щоб дати собі фору.

10. Жовтень: Записуйтеся на нову спеціалізацію.

Хочете поповнити свої знання про дайвінг у жовтні? Існує так багато спеціалізацій на вибір, кожна з яких допоможе вам розвинути і вдосконалити свої навички дайвінгу різними способами, залежно від того, що вас цікавить.

Як щодо того, щоб навчитися занурюватися вночі зі спеціалізацією " Занурення вночі та в умовах обмеженої видимості"? Або дослідити затонулі кораблі зі спеціалізацією Wreck Diving? Відвідайте свій навчальний центр SSI, щоб дізнатися більше варіантів.

11. Листопад: Вийдіть із зони комфорту.

Коли ви впевнені у своїх навичках дайвінгу, подумайте про те, щоб записатися на занурення, з яким ви раніше не стикалися. Наприклад, можливо, ви відчуваєте, що готові пірнати з акулами або хочете спробувати дрифт у сильних течіях.

У світі існує безліч різних видів занурень, від занурень на затонулі кораблі до занурень під лід, тож чому б не спробувати щось нове в листопаді цього року?

12. Грудень: Ідентифікація риб.

На завершення року використовуйте грудень, щоб освіжити свої знання про морське життя. Точне знання того, на що ви дивитеся під час занурення, робить досвід набагато кращим. Ви також можете вказати своїм напарникам на рідкісних і цікавих риб, а потім використовувати їх як тему для розмови на човні.

Подивіться захоплюючий документальний фільм про океан, щоб дізнатися про цікаве морське життя, або запишіться на спеціалізацйію "Морська екологія", щоб дізнатися, як океанські організми взаємодіють один з одним і з навколишнім середовищем.

 

Щиро вітаємо вас з Новим роком від SSI! Бажаємо вам захоплюючого року, повного чудових занурень з чудовими друзями-дайверами.

Про нас

Наш Дайвінг Цетр існує уже більше 10 років. З 2015 року ми увійшли до мережі центрів SSI. З тих пір ми пропонуємо навчання дайвінгу усіх рівнів за системою освіти SSI, допомогу в придбанні обладнання, сервіс обладнання, організацію поїздок на дайвінг як по Україні так і за її межами.

Наші партнери

partners LutskDivers

Реєструйтесь сьогодні

Зконтактувати з нами