Жінки та Дайвінг: Особливості щодо здоров'я

Жінки та Дайвінг: Особливості щодо здоров'я

Це може здатися очевидним, але це правда: чоловіки і жінки фізично і фізіологічно відрізняються.

Це представляє особливий інтерес, коли справа доходить до вирішення специфічних питань, пов'язаних зі здоров'ям в дайвінгу. Ось деякі аспекти, які слід враховувати жінкам-дайверам.

Температура тіла

В обох статей на температуру тіла впливають такі фактори, як вміст жиру в організмі, розподіл жиру та співвідношення площі поверхні тіла до маси.  Гормональні відмінності можуть впливати на терморегуляцію, але склад і розмір тіла зазвичай визначають реакцію на вплив холоду. Загальна втрата тепла може бути більшою у жінок, оскільки у них, як правило, вище співвідношення площі поверхні до об'єму і менша м'язова маса в порівнянні з чоловіками. Всі дайвери повинні використовувати костюм, який добре облягає тіло і зберігає тепло.

women diving

Менструація

Занепокоєння, запаморочення, відчуття холоду і схильність до паніки можуть бути посилені під час менструації або передменструального періоду. Жінки повинні знати, як менструація впливає на них, і враховувати, чи можуть пов'язані з нею симптоми вплинути на безпеку занурень. Тимчасовий дефіцит заліза під час менструації може знизити фізичну витривалість, тому жінки повинні бути готові змінити режим занурень, якщо це необхідно. Дослідження показують, що під час фолікулярної стадії менструального циклу може спостерігатися незначне підвищення ризику декомпресійної хвороби. Жінкам слід зменшити кількість занурень у цей період. 

Оральні контрацептиви

Використання оральних контрацептивів може сприяти утворенню згустків крові, що може призвести до тромбоемболічних явищ, таких як тромбоемболія легеневої артерії, серцевий напад або інсульт. Ці випадки є некерованими під водою. Відмова від куріння, регулярні фізичні вправи і частий рух під час тривалих подорожей можуть допомогти мінімізувати ризик виникнення надзвичайної ситуації через утворення тромбів.

Вагітність

Вагітним жінкам, жінкам, які думають, що можуть бути вагітними, або жінкам, які намагаються завагітніти, слід уникати дайвінгу. Опитування 208 матерів, які займалися дайвінгом під час вагітності, показало вищі показники низької ваги при народженні, вроджених вад розвитку, неонатальних респіраторних ускладнень та інших проблем. Аналогічне дослідження, проведене у 2016 році, також виявило сильний зв'язок між вадами розвитку плоду та підводним плаванням на ранніх термінах вагітності. Декомпресійні дослідження, проведені на вівцях, продемонстрували, що у плода можуть з'явитися бульбашки ще до того, як у матері з'являться клінічні симптоми декомпресійної хвороби. Усі дослідження на вівцях показали дуже високі показники втрат плоду.

Більшість даних про фрідайвінг і вагітність надходить від японських дайверів ама і корейських дайверів хенйо, для яких фрідайвінг заради перлів і морських вушок - це спосіб життя. Багато ама-дайверів продовжують займатися фрідайвінгом під час вагітності без особливих негативних наслідків, хоча їхні профілі змінюються.

Консервативний фрідайвінг під час вагітності можна вважати безпечним заняттям для задоволення або релаксації (за умови хорошого здоров'я матері і плоду), але це не ідеальна форма фізичних навантажень.

Рекомендації щодо повернення до дайвінгу після пологів залежать від типу пологів. Після звичайних вагінальних пологів жінка може відновити заняття дайвінгом приблизно через 21 день. Це дає час для закриття шийки матки, що обмежує ризик інфікування. Неускладнений кесарів розтин, як правило, означає заборону на занурення від восьми до 12 тижнів, щоб дозволити матері відновити серцево-судинну систему. Якщо жінка перебуває на постільному режимі через ускладнення, зачекати більше 12 тижнів буде розумним через виснаження і втрату аеробної здатності та м'язової маси.

Грудне вигодовування

Дайвінг вважається безпечним для матерів, які годують груддю. Азот не накопичується в грудному молоці, тому немає ризику поглинання дитиною розчиненого азоту. Пірнання може призвести до зневоднення організму і перешкоджати виробленню молока, тому важливим є відповідна гідратація.

women diving 2

Косметичні та реконструктивні процедури

Придатність до занурення після пластичної операції залежить від процедури. Ін'єкції ботоксу, наприклад, зазвичай не вимагають тривалої перерви. Занурення можна розглядати, як тільки зникне ризик інфікування. Шкірні наповнювачі вимагають більшої уваги; занепокоєння викликає не тиск навколишнього середовища в умовах занурення, а зміщення наповнювача, викликане тиском маски дайвера. Занурення після великих пластичних операцій, таких як абдомінопластика ("підтяжка живота") або імплантація грудей, вважаються безпечними після того, як лікуючий лікар дозволить пацієнтові повноцінну і необмежену активність - зазвичай це відбувається через шість-вісім тижнів.

Старіння та менопауза

Симптоми менопаузи можуть бути як фізичними, так і емоційними, включаючи занепокоєння, зниження енергії, припливи, порушення сну і зміни настрою. Проте, менопауза не є протипоказанням для дайвінгу, за умови, що симптоми не ставлять під загрозу безпеку занурення, і не є найбільшим ризиком для жінок-дайверів, що старіють. Медичні проблеми, пов'язані зі старінням, такі як гіпертонія, хвороби серця і діабет, вимагають більшої уваги, оскільки вони з більшою ймовірністю можуть вплинути на дайвінг. 

Серцево-судинне здоров'я

Звіти DAN про смертельні випадки показують, що серцеві захворювання входять до трійки основних причин, що призводять до інвалідності, незалежно від статі. Серцево-судинні захворювання можуть бути помилково діагностовані як хвороби, пов'язані із зануренням, особливо у жінок, через підвищену частоту неоднозначних симптомів, таких як втома, нездужання і/або симптоми, схожі на припливи крові. У будь-якій екстреній ситуації своєчасна перша допомога має вирішальне значення.

Остеопороз

Профілактика здоров'я для жінок з віком включає в себе усвідомлення підвищеного ризику остеопорозу.  Порушення здоров'я кісток не є протипоказанням для дайвінгу; однак жінкам, у яких діагностовано остеопороз або значну втрату кісткової маси, слід вживати заходів обережності, наприклад, надягати балони у воді, уникати носіння балонів на суші і уникати небезпечних виходів на берег, таких як кам'янисті пляжі.

 

Хоча у дайверів-чоловіків і дайверів-жінок більше спільного, ніж відмінного, розуміння особливостей здоров'я жінок корисно для всіх жінок, які займаються дайвінгом, і для тих, хто пірнає разом з ними.

Про нас

Наш Дайвінг Цетр існує уже більше 10 років. З 2015 року ми увійшли до мережі центрів SSI. З тих пір ми пропонуємо навчання дайвінгу усіх рівнів за системою освіти SSI, допомогу в придбанні обладнання, сервіс обладнання, організацію поїздок на дайвінг як по Україні так і за її межами.

Наші партнери

partners LutskDivers

Реєструйтесь сьогодні

Зконтактувати з нами