diving pregnat

Чи можна пірнати з аквалангом під час вагітності?

Для багатьох людей усвідомлення того, що вони стануть батьками, є однією з найрадісніших подій у житті.

Однак підводне плавання під час вагітності не рекомендується. Тож для дайверів незабаром настає усвідомлення того, що це означатиме 9 місяців (або більше) без занурень.

Більшість дайверів пам'ятають зі свого курсу Open Water Diver, що дайвінг не рекомендується під час вагітності. Незважаючи на це, існує дуже мало досліджень, які б пояснювали ризики більш детально. Тому, ми вирішили копнути трохи глибше, щоб з'ясувати, чому саме не варто займатися підводним плаванням під час вагітності.

Зверніть увагу, що ця інформація базується на рекомендаціях DAN (Divers Alert Network). Якщо вам потрібна додаткова інформація, будь ласка, зателефонуйте їм або напишіть електронного листа. Під час вагітності ви завжди повинні спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем.

Дослідження дайвінгу під час вагітності

З етичних міркувань експерименти на людях не проводилися. Були проведені опитування жінок, які народили після дайвінгу, але вони, як правило, дещо непереконливі. Вони мають слабкі сторони, оскільки опитування не так легко контролювати, як лабораторні дослідження. У деяких випадках вони також можуть бути упередженими.

В одному опитуванні дайверів, які нещодавно народили, взяли участь 69 жінок, які не займалися дайвінгом, і 109 жінок, які займалися. У групі жінок, які не займалися дайвінгом, не було виявлено жодних вроджених вад розвитку плода, тоді як у дайверів вони зустрічалися з частотою 5,5%. Така частота вроджених вад є нормальною для національної популяції.

Дайвінг не можна однозначно вважати винуватцем цих проблем, які могли бути спричинені будь-якою кількістю не пов'язаних між собою факторів. Невеликий розмір вибірки ускладнює визначення цих результатів. Хоча опитування можуть встановлювати взаємозв'язки, вони не можуть підтвердити зв'язок між двома факторами.

Дослідження на тваринах у барокамері

Гіпербаричні камери імітують підвищений тиск під час занурення і часто використовуються для лікування декомпресійної хвороби. Їх також можна використовувати для досліджень. У барокамерах досліджували вплив занурення на деяких вагітних тварин, і результати показали, як це може працювати на людях.

Дослідження в барокамері дозволили вченим вивчити кілька факторів, які можуть вплинути на розвиток плоду під час занурення з аквалангом під час вагітності. Щурів і хом'яків використовували для вивчення впливу гіпербаричного кисню (дихання киснем під тиском) на розвиток плоду.

Хом'яків також використовували для вивчення декомпресійної хвороби, як і овець. Вівці часто використовуються для подібних досліджень, оскільки їхня плацента дуже схожа на людську.

Ці дослідження в барокамері показали цілий ряд аномалій розвитку. До них відносяться низька вага при народженні, аборт плоду, бульбашки в амніотичній рідині, передчасні пологи, аномалії розвитку черепа, неправильний розвиток кінцівок, аномалії розвитку серця, зміни в кровообігу плоду, слабкість кінцівок і сліпота.

Практичні поради

На додаток до можливого ризику для плоду, зміни в організмі жінки під час вагітності можуть зробити дайвінг більш проблематичним. Набряк слизових оболонок у носових пазухах може ускладнити продування вуха, а нудота може посилити дискомфорт.

Фізичні аспекти також повинні бути оцінені. Зростаючий живіт жінки може створювати проблеми при підгонці костюмів, компенсаторів плавучості, вантажних поясів та іншого спорядження. На додаток до небезпек, пов'язаних з погано підігнаним спорядженням, занурення може просто не приносити задоволення.

Існує також практичність підбору спорядження для підводного плавання. Спорядження для дайвінгу і в кращі часи не дуже добре пристосоване до жіночого тіла, тому спроба втиснути зростаючий живіт в гідрокостюм або BCD буде непростим завданням!

Висновки

Наука дуже рідко буває настільки чіткою, як хотілося б. Важко розробити етичний експеримент, який перевіряє лише змінну, що нас цікавить, і контролює всі інші. Завданням дослідників є розробка найкращих можливих експериментів, а обов'язком людини або захисника є вивчення результатів і прийняття рішення про те, як найкраще на них реагувати.

Однак ті, хто ненавмисно пірнає під час вагітності, можуть втішатися розповідями жінок, які повідомляють про неодноразові занурення під воду під час вагітності без ускладнень. Безумовно, немає достатніх доказів для того, щоб вимагати переривання вагітності. Більше того, якщо під час вагітності необхідне екстрене застосування гіпербаричного кисню, наприклад, для лікування отруєння чадним газом, докази свідчать, що ризик для плоду при лікуванні нижчий, ніж без нього.

Загальна картина досліджень вказує на те, що, хоча ефект може бути невеликим, дайвінг під час вагітності збільшує ризик для плоду, а наслідки можуть бути руйнівними для всіх учасників процесу. Беручи до уваги ці важливі фактори, найрозумнішим рішенням буде уникати занурень під час вагітності. Хоча цілком можливо, що деякі занурення можуть бути завершені без наслідків, абсолютний ризик будь-якого конкретного впливу не може бути визначений на основі наявних даних. Враховуючи етичні проблеми, пов'язані з дослідженням дайвінгу під час вагітності, а також той факт, що для більшості жінок дайвінг являє собою ризик, якого можна повністю уникнути, малоймовірно, що в осяжному майбутньому будуть проводитися дослідження для встановлення абсолютного ризику.

Повернення до дайвінгу після вагітності

Відновлення будь-якої діяльності після вагітності повинно відбуватися під керівництвом лікаря. Більшість жінок без ускладнень після вагінальних пологів можуть повернутися до дайвінгу через 4-8 тижнів.

Проте, є багато факторів, які вплинуть на ваш досвід занурень після пологів. Від догляду за дитиною до міркувань про годування, планування занурень може зайняти трохи більше часу. Але це не повинно утримувати вас від занурень!

Рекомендації при вагітності:

Глибина до 1-ї атмосфери не більше 30-ти хвилин.

Про нас

Наш Дайвінг Цетр існує уже більше 10 років. З 2015 року ми увійшли до мережі центрів SSI. З тих пір ми пропонуємо навчання дайвінгу усіх рівнів за системою освіти SSI, допомогу в придбанні обладнання, сервіс обладнання, організацію поїздок на дайвінг як по Україні так і за її межами.

Наші партнери

partners LutskDivers

Реєструйтесь сьогодні

Зконтактувати з нами