4 речі, яких слід уникати після занурення з аквалангом

4 речі, яких слід уникати після занурення з аквалангом

Безпека - це величезна частина підводного плавання: не допускати декомпресії, повільно підніматися,

триматися поруч з напарником і регулярно перевіряти витрату повітря.

Але безпека не закінчується, коли ви повертаєтеся на човен. Є кілька речей, про які слід пам'ятати протягом кількох годин після занурення, щоб залишатися в безпеці і бути здоровим.

Як вчать дайвери на курсах, під час занурення ми накопичуємо азот. Чим глибше ви занурюєтеся, тим більше азоту поглинає наше тіло. Ми піднімаємося повільно і робимо безпечні зупинки, щоб дати цьому азоту час "вийти", поки ми ще під водою. Занадто швидкий підйом або пропуск зупинок безпеки може призвести до того, що азот утворює маленькі бульбашки в крові, і саме це викликає декомпресійну хворобу.

Деякі дайвери, однак, не знають, що цей азот все ще виводиться з організму протягом декількох годин після занурення. Тому важливо уникати деяких речей після занурення, щоб дегазація пройшла безпечно і успішно.

1. підніматися на велику висоту

Якщо ви проходили курс підводного плавання, вам, безсумнівно, розповідали про це важливе правило: Не літати після занурення!

Загальне правило для польотів після занурення - почекати 12 годин після одного занурення і 18 годин після двох або більше занурень. Якщо ви перевищили ліміт без декомпресії або пропустили безпечну зупинку під час занурення, рекомендується почекати 24 години.

Це пов'язано з тим, що коли ми піднімаємося в літаку, висота збільшується, тому тиск повітря нижчий, ніж на рівні моря. Це може призвести до того, що азот, який ви накопичили під час занурення, занадто швидко розшириться (подібно до ефекту занадто швидкого підйому), і саме це викликає декомпресійну хворобу.

Також рекомендується уникати підйому на гори, що перевищують 1000 футів (300 м), протягом 24 годин після занурення. З тих же причин, що і при польоті: висота вище, ніж на рівні моря, що створює підвищену різницю в тиску між навколишнім середовищем і азотом у вашому тілі після занурення. Азот розширюється занадто швидко, і виникає ризик декомпресійної хвороби.

Важливо враховувати ці ризики при плануванні маршруту вашої відпустки: Не пірнайте в останній день і не піднімайтеся в гори після занурення.

Дізнайтеся все важливе, що вам потрібно знати про декомпресійне занурення: Декомпресійний дайвінг SSI - все, що вам потрібно знати (зконтактуйте для деталей)

2. Фридайвінг

Фрідайвінг - ще один чудовий спосіб для любителів океану дослідити рифи. Але чи знаєте ви, що фрідайвінг після занурення з аквалангом може бути небезпечним?

Після захопливого занурення з аквалангом може виникнути спокуса стрибнути назад у воду з маскою і ластами, щоб побачити трохи більше. Можливо, біля човна кружляє манта... Звичайно, вам захочеться пірнути і подивитися! Але краще залишатися на поверхні, не затримувати дихання і не пірнати вниз.

Це тому, що у вашому організмі все ще є азот після занурення з аквалангом. Повернення на глибину і швидкий підйом можуть вплинути на виділення азоту, а як ми знаємо, саме це викликає декомпресійну хворобу.

Для фрідайвінгу аквалангісти зазвичай дотримуються тих же правил, що і для польотів: Зачекайте 12 годин після одного занурення, і 18 годин після двох або більше.

Перестрахуйтеся, замість цього плавайте з маскою і трубкою на поверхні.

3. Гаряча вода

Хто не любить приємну, гарячу ванну з піною? Особливо, коли ви змерзли після занурення в холодну воду! Але, можливо, вам варто зачекати, перш ніж відкривати кран.

Якою б спокусливою не була спроба швидко зігрітися під гарячим душем або у ванні, коли ваше тіло занурюється у гарячу воду, тканини нагріваються. Це може сприяти утворенню бульбашок азоту в крові, а саме вони викликають декомпресійну хворобу. Розчинність газу залежить від температури. Наприклад, коли ви бачите окріп, бульбашки з'являються, коли вода нагрівається до досить високої температури. 

Не існує чітких правил, але DAN (Divers Alert Network) рекомендує зачекати від п'яти до 30 хвилин після занурення, перш ніж приймати гарячий душ або залізти в гарячу ванну. Якщо ви дійсно не можете дочекатися, щоб обполоснутися, спробуйте занурюватися більш консервативно (неглибоко і в межах бездекомпресійного рівня), щоб зменшити кількість азоту, що залишився у вашому організмі після занурення, і прийміть ледь теплий душ або ванну, але не дуже гарячу воду.

4. Масаж

Немає нічого більш розслабляючого, ніж масаж - ідеальний спосіб розслабитися під час відпустки. Але, можливо, ви вирішите не замовляти масаж глибоких тканин після занурення з аквалангом.

Хоча існує не так багато доказів на підтримку цієї теорії, багато людей, які займаються підводним плаванням, вважають, що масаж може викликати утворення бульбашок, оскільки він збільшує приплив крові. Дехто вважає, що він також може проштовхнути ці бульбашки в суглоби, що призведе до їх защемлення і спричинить біль.

Є ще одна причина уникати масажу після дайвінгу. Глибокий масаж тканин може викликати біль у тканинах і болючість у м'язах. Оскільки біль у м'язах є симптомом декомпресійної хвороби, він може бути неправильно розцінений як такий і призвести до непотрібного візиту до лікаря. Або ж ви можете подумати, що біль у м'язах - це просто наслідок сильного масажу, і проігнорувати симптоми, які насправді є декомпресійною хворобою. Це може призвести до того, що ви занадто довго чекатимете на важливе лікування, яке вам може знадобитися.

 

Згорнутися калачиком на дивані і подивитися надихаючий документальний фільм про океан - це те, що абсолютно безпечно і рекомендується після довгого дня занурень!

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб навчитися безпечно пірнати. Перегляньте курс SSI Open Water Diver, де ви дізнаєтеся все, що потрібно знати про підводне плавання для початківців.

Про нас

Наш Дайвінг Цетр існує уже більше 10 років. З 2015 року ми увійшли до мережі центрів SSI. З тих пір ми пропонуємо навчання дайвінгу усіх рівнів за системою освіти SSI, допомогу в придбанні обладнання, сервіс обладнання, організацію поїздок на дайвінг як по Україні так і за її межами.

Наші партнери

partners LutskDivers

Реєструйтесь сьогодні

Зконтактувати з нами