Поверхневий Маркувальний Буй – чому потрібно його мати?

Поверхневий Маркувальний Буй – чому потрібно його мати?

На шляху нашого розвитку як дайвера рано чи пізно ми зустрінемося з обладнанням, яке є поверхневим маркувальним буєм (SMB), або, як ще його називають - декомпресійним буєм. Для чого він? Коли ми повинні його використовувати? І перш за все - як його використовувати?

Поверхневий маркувальний буй є невід'ємним елементом кожного занурення в морі і в багатолюдних закритих водах. Завдяки йому ми можемо значно підвищити рівень нашої безпеки, а значить і комфорт під час занурення. Однак, перш ніж ми почнемо використовувати його в польових умовах, варто навчитися і ознайомитися зі специфікою його експлуатації.

 

Наш набір складається з 4 елементів: буй, котушка (або шпуля), шнур і подвійний карабін (так званий подвійний ендер), який після належного з'єднання створить потрібну комбінацію.

 

Для чого нам послужить такий набір? Ото ж, його основне завдання полягає в тому, щоб сигналізувати іншим про нашу присутність у воді. Це є фундаментальним для нашої безпеки під час занурення. В іншому випадку, ми могли бути легко "розтоптані" судном, яке проходить на верху або дошкою для віндсерфінгу. З іншого боку, якщо ми зпливемо в іншому місці, ніж планували, завдяки попередньо випущеному бую, наша підтримка на поверхні зможе прийти за нами і забрати нас, звільнивши від довгого плавання по поверхні. Якщо ви розділитесь з вашим напарником, і прийдеться спливати на поверхню, щоб знайти один одного, буй полекшить знаходження, особливо, якщо на поверхні хвилі. Завдяки йому ми також зможемо полегшити декомпресійні зупинки або зупинки безпеки, тому, всупереч тому, що назва може припустити, буї використовуються у всіх типах занурень, а не тільки в декомпресійних.

 

Ми можемо розділити буї за їх конструкцією і способом наповнення. Залежно від того, де ми маємо намір їх використовувати, ми повинні вибрати модель, яка найкраще відповідає нашим очікуванням щодо розміру та ваги.

 

Якщо ми багато подорожуємо, ми повинні переконатися, що наш буй не надто великий, а його вага - мала, на скільки це можливо. Отже, на початку всі буї зі свинцевими елементами для закриття і легшого відкриття вхідного отвору повітря відпадають. Вони попросту важчі. Те ж саме стосується і тих, у яких розміри перевищують 100-120 см. Звичайно, якщо у вашому арсеналі ви можете дозволити собі важкі буї, ви повинні подумати про щось довше в області 130-200 см. Це гарантує нам кращу помітність.

Що стосується методів наповнення, то буї розділяємо на два основних типи. Першим з них є так звані відкриті які наповнюються, як правило знизу і не утримують повітря на шляху, яким його наповнюють, напіввідкриті буї, зі спеціальною системою, яка блокує втечу повітря на шляху, в якому ми його впустили. Тут спеціальний зливний клапан служить для його очищення. Обидва типи можемо заповнити, використовуючи другу ступінь ререгулятора, або просто надути ротом. Закриті буї можна надувати через спеціальний клапан ротом, або можемо швидко подати повітря за допомогою шланга інфлятора компенсатора плавучості або сухого костюма, використовуючи повітря з балона. В ідеалі, якщо буй має обидва способи заповнення, тоді ми можемо вибрати більш легкий для нас.

 

Незалежно від того, який вид обладнання, що позначить нашу присутність у воді, ви оберете для себе, не забудьте навчитися використовувати його швидко та ефективно, оскільки це визначає нашу безпеку.